Chcete sa dozvedieť viac o špecifikáciách a rozmeroch oceľových štetovníc?
Oceľová plechovnica valcovaná za tepla 400 * 100 * 10,5 S275GP S355GP typu U pre stavebníctvo
Detaily produktu
| Štandard | AISI, EN 10249, JIS 5528 | Názov značky | Kráľovský |
| Tolerancia | ±1 % | Názov produktu | Oceľová štetovnica typu U Larsen |
| Zliatina alebo nie | Je zliatina | Typ | Larsenove štetovnice |
| Spracovateľská služba | Ohýbanie, zváranie, rezanie | Tvar | tvar U |
| Fakturácia | Podľa teoretickej hmotnosti | Výška | 100 – 600 mm |
| Dodacia lehota | 8-14 dní | Hrúbka | 6 – 25 mm |
| Stupeň | Oceľ | Materiál | Oceľ |
| Trieda ocele | Normálne S355 | Veľkosť | Štandardná veľkosť / Na mieru |
| Miesto pôvodu | Tianjin, Čína | Výrobná technológia | Valcované za studena / valcované za tepla |
| Číslo modelu | 1 | Stav zásob | Na sklade |
Chemické zloženie oceľových štetovníc
| Trieda (EN) | C | Mn | P | S | Si |
| S235JR | 0,17 | 1,4 | 0,035 | 0,035 | 0,35 |
| S355JR | 0,2 | 1,00 – 1,60 | 0,035 | 0,035 | 0,5 |
Mechanické vlastnosti oceľových štetovníc
| Stupeň | Medza klzu Re (MPa) | Pevnosť v ťahu Rm (MPa) | Predĺženie A (%) | Charpyho rázový rezač s V-zárezom |
| S235JR | ≥235 | 360 – 510 | ≥26 | 20℃, odolné voči nárazu |
| S355JR | ≥355 | 470 – 630 | ≥21 | 20℃, odolné voči nárazu |
Veľkosť oceľových štetovníc
| sekcia | Rozmery | Prierezová plocha | Hmota | Okamih zotrvačnosti | Modul sekcie | |||
| Šírka | Výška | Hrúbka | Hromada | Stena | ||||
| w | h | t | ||||||
| mm | Mm | mm | cm2/hromada | kg/m² | kg/m2 | cm4/m | cm3/m | |
| ⅠA | 400 | 85 | 8 | 45,21 | 35,5 | 88,8 | 4500 | 529 |
| Ⅱ | 400 | 100 | 10,5 | 61,2 | 48 | 120 | 8740 | 874 |
| Ⅲ | 400 | 125 | 13 | 76,4 | 60 | 150 | 16800 | 1340 |
| ⅢA | 400 | 150 | 13.1 | 74,4 | 58,4 | 146 | 22800 | 1520 |
| Ⅳ | 400 | 170 | 15,5 | 97 | 76,1 | 190 | 38600 | 2270 |
| ⅤL | 500 | 200 | 24,3 | 133,8 | 105 | 210 | 63000 | 3150 |
| ⅥL | 500 | 225 | 27,6 | 153 | 120 | 240 | 86000 | 3820 |
| ⅡW | 600 | 130 | 10.3 | 78,7 | 61,8 | 103 | 13000 | 1000 |
| ⅢW | 600 | 180 | 13,4 | 104 | 81,6 | 136 | 32400 | 1800 |
| ⅣW | 600 | 210 | 18 | 135,3 | 106 | 177 | 56700 | 2700 |
| Sekcia | Rozmery | Hmota | Moment zotrvačnosti | Modul prierezu | ||||
| Šírka | Výška | Hrúbka | Na hromadu | Stena | ||||
| w | h | t | s | |||||
| mm | mm | mm | mm | kg/m² | kg/m2 | cm4/m | cm3/m | |
| šírka 750 mm | ||||||||
| GHU 14 | 750 | 408 | 10,0 | 8.3 | 77,9 | 104 | 28 690 | 1 415 |
| GHU 16 | 750 | 411 | 11,5 | 9.3 | 86,3 | 115 | 32 860 | 1 610 |
| GHU 18 | 750 | 441 | 10,5 | 9.1 | 88,5 | 118 | 39 310 | 1 790 |
| GHU 20 | 750 | 444 | 12,0 | 10,0 | 96,9 | 129 | 44 450 | 2 010 |
| GHU 23 | 750 | 447 | 13,0 | 9,5 | 102.1 | 136 | 50 710 | 2 280 |
| GHU 25 | 750 | 450 | 14,5 | 10.2 | 110,4 | 147 | 56 250 | 2 510 |
| šírka 600 mm | ||||||||
| GHU 12 | 600 | 360 | 9,8 | 9,0 | 66,1 | 110 | 21 610 | 1 210 |
| GHU 12S | 600 | 360 | 10,0 | 10,0 | 71,0 | 118 | 22 670 | 1 270 |
| GHU 18-1 | 600 | 430 | 10.2 | 8.4 | 72,6 | 121 | 35 960 | 1 680 |
| GHU 18 | 600 | 430 | 11.2 | 9,0 | 76,9 | 128 | 38 660 | 1 810 |
| GHU 18+1 | 600 | 430 | 12.2 | 9,5 | 81,1 | 135 | 41 330 | 1 930 |
| GHU 22-1 | 600 | 450 | 11.1 | 9,0 | 81,9 | 137 | 46 390 | 2 070 |
| GHU 22 | 600 | 450 | 12.1 | 9,5 | 86,1 | 144 | 49 470 | 2 210 |
| GHU 22+1 | 600 | 450 | 13.1 | 10,0 | 90,4 | 151 | 52 520 | 2 345 |
| GHU 28-1 | 600 | 452 | 14.2 | 9,7 | 97,4 | 162 | 60 590 | 2 690 |
| GHU 28 | 600 | 454 | 15.2 | 10.1 | 101,8 | 170 | 64 470 | 2 850 |
| GHU 28+1 | 600 | 456 | 16.2 | 10,5 | 106,2 | 177 | 68 390 | 3 010 |
| GHU 32-1 | 600 | 452 | 18,5 | 10,6 | 109,9 | 183 | 69 220 | 3 075 |
| GHU 32 | 600 | 452 | 19,5 | 11,0 | 114,1 | 190 | 72 330 | 3 210 |
| GHU 32+1 | 600 | 452 | 20,5 | 11.4 | 118,4 | 197 | 75 410 | 3 350 |
| Šírka 600 mm a 400 mm | ||||||||
| GHU 6N | 600 | 309 | 6,0 | 6,0 | 41,9 | 70 | 9 680 | 635 |
| GHU 7N | 600 | 310 | 6,5 | 6.4 | 44,1 | 74 | 10 460 | 685 |
| GHU 7S | 600 | 311 | 7.2 | 6,9 | 46,3 | 77 | 11 550 | 750 |
| GHU 7HWS | 600 | 312 | 7.3 | 6,9 | 47,4 | 79 | 11 630 | 755 |
| GHU 8N | 600 | 312 | 7,5 | 7.1 | 48,5 | 81 | 12 020 | 780 |
| GHU 8S | 600 | 313 | 8,0 | 7,5 | 50,8 | 85 | 12 810 | 830 |
| GHU 10N | 600 | 316 | 9,0 | 6,8 | 55,8 | 93 | 15 710 | 1000 |
| GHU 11N | 600 | 318 | 10,0 | 7.4 | 60,2 | 100 | 17 460 | 1 105 |
| GHU 12N | 600 | 320 | 11,0 | 8,0 | 64,6 | 108 | 19 230 | 1 230 |
| GHU 13N | 600 | 418 | 9,0 | 7.4 | 59,9 | 100 | 26 600 | 1 280 |
| GHU 14N | 600 | 420 | 10,0 | 8,0 | 64,3 | 107 | 29 420 | 1 410 |
| GHU 15N | 600 | 422 | 11,0 | 8,6 | 68,7 | 115 | 32 270 | 1 540 |
| GHU 16N | 600 | 430 | 10.2 | 8.4 | 72,6 | 121 | 35 960 | 1 680 |
| GHU 18N | 600 | 430 | 11.2 | 9,0 | 76,9 | 128 | 38 660 | 1 810 |
| GHU 20N | 600 | 430 | 12.2 | 9,5 | 81,1 | 135 | 41 310 | 1 930 |
| GHU 21N | 600 | 450 | 11.1 | 9,0 | 81,9 | 137 | 46 390 | 2 070 |
| GHU 22N | 600 | 450 | 12.1 | 9,5 | 86,1 | 144 | 49 470 | 2 210 |
| GHU 23N | 600 | 450 | 13.1 | 10,0 | 90,4 | 151 | 52 520 | 2 345 |
| GHU 27N | 600 | 452 | 14.2 | 9,7 | 97,4 | 162 | 60 590 | 2 690 |
| GHU 28N | 600 | 454 | 15.2 | 10.1 | 101,8 | 170 | 64 470 | 2 850 |
| GHU 30N | 600 | 456 | 16.2 | 10,5 | 106,2 | 177 | 68 390 | 3 010 |
| GHU 31N | 600 | 452 | 18,5 | 10,6 | 109,9 | 183 | 69 220 | 3 075 |
| GHU 32N | 600 | 452 | 19,5 | 11,0 | 114,1 | 190 | 72 330 | 3 210 |
| GHU 33N | 600 | 452 | 20,5 | 11.4 | 118,4 | 197 | 75 420 | 3 350 |
| GHU 16-400 | 400 | 290 | 12,7 | 9.4 | 62,0 | 155 | 22 600 | 1 570 |
| GHU 18-400 | 400 | 292 | 15,0 | 9,7 | 69,3 | 173 | 26 100 | 1 795 |
| Sekcia | Rozmery | Hmota | Moment zotrvačnosti | Modul prierezu | ||||
| Šírka | Výška | Hrúbka | Na hromadu | Stena | ||||
| w | h | t | s | |||||
| mm | mm | mm | mm | kg/m² | kg/m2 | cm4/m | cm3/m | |
| GHL 600 | 600 | 150 | 9,5 | 9,5 | 56,4 | 94 | 3825 | 510 |
| GHL 600K | 600 | 150 | 10 | 10 | 59,4 | 99 | 4050 | 540 |
| GHL 601 | 600 | 310 | 7,5 | 6,4 | 46,8 | 78 | 11520 | 745 |
| GHL 602 | 600 | 310 | 8.2 | 8 | 53,4 | 89 | 12870 | 830 |
| GHL 603 | 600 | 310 | 9,7 | 8.2 | 64,8 | 108 | 18600 | 1200 |
| GHL 603K | 600 | 310 | 10 | 9 | 68,1 | 113,5 | 19220 | 1240 |
| GHL 603 10/10 | 600 | 310 | 10 | 10 | 69,6 | 116 | 19530 | 1260 |
| GHL 604 | 600 | 380 | 10 | 9 | 73,8 | 123 | 30400 | 1600 |
| GHL 605 | 600 | 420 | 13 | 9.2 | 85,5 | 142,5 | 43890 | 2090 |
| GHL 606 | 600 | 435 | 14,4 | 9.2 | 94,2 | 157 | 54375 | 2500 |
| GHL 607 | 600 | 452 | 19 | 10,6 | 114 | 190 | 72320 | 3200 |
| GHL 703 | 700 | 400 | 9,5 | 8 | 67,5 | 96,4 | 24200 | 1210 |
| GHL 716 | 700 | 440 | 10.2 | 9,5 | 79,9 | 114,2 | 35200 | 1600 |
| GHL 720 | 750 | 450 | 12 | 10 | 96,4 | 128,5 | 45000 | 2000 |
Stiahnite si celý katalóg
Zamykanie oceľových štetovníc a vodotesnosť
Dizajn: Prepletené oceľové štetovnice, priepustnosť ≤1×10⁻⁷ cm/s
AmerikaSpĺňa normu ASTM D5887 pre vložku na zníženie priesaku pod sudy
Juhovýchodná ÁziaOdolné voči priesaku podzemnej vody v tropických daždivých obdobiach
Výrobný proces oceľových štetovníc
1. Vykurovanie polotovarov
ProcesPredvalok sa privádza do vykurovacej pece a zahrieva sa na 1200 °C – 1300 °C. Táto vysoká teplota dodáva oceli dobrú plasticitu, čo uľahčuje následné valcovanie s veľkými deformáciami.
2. Hrubovanie a predtvarovanie
ProcesZahriaty predvalok prechádza cez hrubovaciu valcovňu. Prostredníctvom viacerých valcovacích prechodov sa predvalok postupne stenčuje a predlžuje a najprv sa lisuje do hrubého tvaru „U“.
3. Univerzálne valcovanie
ProcesToto je najdôležitejší krok. Predvalok vstupuje do univerzálnej valcovne. Valcovňa presne riadi hrúbku príruby, hrúbku steny a výšku štetovníc v tvare U súčasným pôsobením horizontálnych a vertikálnych valcov.
4. Rovnanie a strihanie
Rezanie na požadovanú dĺžkuPodľa požiadaviek objednávky zákazníka (napr. 6 m, 9 m, 12 m, 15 m) sa štetovnice režú na požadovanú dĺžku pomocou lietajúcej píly alebo plameňovej rezačky.
5. Chladenie a kontrola
ProcesŠtítové steny sa prirodzene chladia na chladiacom lôžku.
6. Mazanie a balenie zaistenia
OchranaAby sa zabránilo hrdzaveniu zámkov počas prepravy a skladovania a aby sa uľahčili operácie s pilotmi, na zámky sa zvyčajne nanáša mazivo.
Povrch oceľových štetovníc
AmerikaHDG podľa ASTM A123 (min. zinková vrstva ≥ 85 µm); 3PE vrstva je voliteľná; všetky povrchové úpravy sú v súlade s RoHS.
Juhovýchodná ÁziaHrubá vrstva žiarového zinkovania (≥100 μm) s dvojitým epoxidovým náterom z uhoľného dechtu poskytuje viac ako 5 000 hodín ochrany pred soľnou hmlou, čo je vhodné na použitie v tropickom morskom prostredí.
APLIKÁCIA
1. Podopretie výkopových prácV mestských inžinierskych sieťach, pri výkopových prácach staníc metra alebo pri stavbe pivníc sa do zeme zatĺkajú oceľové štetovnice v tvare U na vytvorenie dočasných alebo trvalých oporných múrov alebo pracovných múrov.
2. KesonyPri stavbe mostných pilierov alebo pri prácach pod vodou sa oceľové štetovnice v tvare U horizontálne a vertikálne spájajú a vytvárajú uzavretý kruh (keson).
3. Námorná a prístavná výstavbaOceľové štetovnice v tvare U sa používajú aj ako obklady stien dokov.
4. Protipovodňová ochrana a priesakové bariéryPri posilňovaní hrádzí a regulácii riek sa oceľové štetovnice v tvare U zahrabávajú do vody ako nepriepustné clony.
Výhody pilót v tvare U
1. Vynikajúci pomer štrukturálnej pevnosti a hmotnosti
Starostlivo navrhnutá geometria v tvare U maximalizuje vzdialenosť medzi oceľou a neutrálnou osou, čím výrazne zvyšuje modul prierezu.
2. Vynikajúci výkon pri prepájaní a hydroizolácii
U-piloty využívajú zámkový systém Larssen, ktorý je známy svojou spoľahlivosťou.
3. Jednoduchá inštalácia a prevádzka
U-pilóny sa ľahšie ovládajú v porovnaní s inými zložitými profilmi, ako sú Z-pilóny alebo kompozitné steny.
4. Vysoká opätovná použiteľnosť a všestrannosť
U-pilóny sa dajú použiť ako dočasné podpery alebo trvalé konštrukcie. Ich dĺžku možno ľahko predĺžiť zváraním alebo skrátiť rezaním, aby spĺňali špecifické požiadavky staveniska.
BALENIE A DOPRAVA
BalenieSpárované a spojené prackou, zaistené oceľovými popruhmi a zamykacie slučky sú natreté olejom proti hrdzi.
DopravaPodporuje kontajnerovú, otvorenú kontajnerovú alebo hromadnú prepravu.
OznačovanieKaždý balík sa dodáva s originálnym certifikátom materiálu (MTC) a štítkom so špecifikáciami.
Často kladené otázky
Otázka 1: Aký typ blokovania používate? Je náchylné na odomknutie?
A: Používame štandardné zámky Larssen. Proces valcovania za tepla zaisťuje extrémne vysokú rozmerovú presnosť a tesné uloženie, čím účinne zabraňuje odomknutiu.
Otázka 2: Dodáva sa produkt s materiálovým certifikátom (MTC)?
A: Každá šarža produktov sa dodáva s originálnym certifikátom materiálu (MTC), ktorý zahŕňa chemické zloženie a testovanie mechanických vlastností.
Otázka 3: Mám špeciálnu požiadavku na dĺžku (napr. 13,5 metra), môžete ju prispôsobiť?
A: Áno. Ponúkame služby výroby na mieru. Okrem štandardných dĺžok 6 m, 9 m a 12 m vieme tiež presne narezať na mieru podľa vášho návrhu, čím sa zníži zváranie alebo odpad na mieste.
Otázka 4: Ak sa obávam netesností, môžete mi vopred naniesť tesniaci tmel?
A: Žiadny problém. Pred odoslaním vieme podľa vašich požiadaviek naniesť profesionálny tmel na zámky (napríklad Wadit) alebo zabezpečiť ošetrenie zámkov mazivom, aby sme zabezpečili optimálnu prevenciu presakovania vo vodonosných prevádzkach alebo projektoch kesónov.
Otázka 5: Máte agentov alebo pobočky v miestnych oblastiach (napríklad v Strednej Ázii alebo Amerike)?
A: Spoločnosť China Royal Steel má pobočky v Spojených štátoch a Guatemale a stabilných partnerov v Ekvádore a Mexiku. Môžeme vám poskytnúť diverzifikované riešenia dodávok, buď priamo z Číny, alebo koordinovane prostredníctvom miestnych pobočiek.












